Mücadele devam ediyor!

SDAJ (Sozialistische Deutsche Arbeiterjugend) Almanyada yaşayan öğrenci, genç işçiler ve üniversitelilerden kurulu, köken veya kimlikten bağımsız bir gençlik örgütüdür.
Bizler sömürünün ve ırkçılığın olmadığı bir dünya için savaşıyoruz, insanlığın dediğinin olduğu bir dünya için şirketler ve patronların dedikleri değil. Bizim için sosyalizm mücadelesini ettiğimiz tek seçenektir.
Bu hedefe sırf olağan koşulları düzelterek varamayız, bunun için var olan sistemden, yani kapitalizmden kopmamız gerek. Bizim için, uğruna mücadele ettiğimiz ve bize göre gerekli olan yaşam koşullarının değişme sürecinde elde edilecek bu kopma anı, sosyalist toplum’a ulaşmak için kaçınılmaz bir şartdır. Bu yüzden biz antikapitalist ve devrimci bir örgütüz.

Bir şeyi değiştirmek istiyorsan, bunun için bir şeyler yapmalısın. Ama tek başına mücadele ediyorsan, veya sadece spontane olan faaliyetlere katılıyorsan, egemen sınıfa karşı bir süre sonra bir şey yapamazsın. Egemen sınıfın elinde başvurabileceği büyük bir enstrüman var ve çok iyi organizeler. Bu yüzden örgütlenmemiz ve organize olmamız çok önemli, beraber ve dayanışma halinde hareket etmemiz için.
Bizler Almanyanın her köşesinde SDAJ’da örgütlendik, çünkü yalnız değil, hep beraber ortak hedefimize ulaşmak istiyoruz.

İletişim

İsim (gerekli)

E-posta (gerekli)

Alıcı
Uluslararası Komitesi

Konu

İleti